Протягом усього 2024 року працювала Всеукраїнська програма ментального здоров’я "Ти як".
Україна бореться не лише проти нападника, а й за кожну свою людину. За її збереження та розвиток. А значить – і за ментальний добробут також, за здатність прожити й пережити будь-який досвід і віднайти нові сили.
Протягом усього 2024 року над цим працювала Всеукраїнська програма ментального здоров’я "Ти як". Тисячі людей різних професій опановували нові навички, як підтримувати ментальне здоров’я.
Перша леді України Олена Зеленська відзначила, що цьогоріч ухвалені два важливі документи: План заходів на 2024–2026 роки та Цільова модель системи – дорожня карта для всіх, хто з нею працює.
Пріоритет Програми у галузі охорони здоров’я – наближення послуги до людини шляхом залучення сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.
В столиці вже близько 5,5 тис. медиків пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP з них близько 3 тисяч – фахівці «первинки».
Крім того, на виконання наказу Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради від 01.09.2023 року № 971 у КНП «КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ «ПСИХІАТРІЯ» в столиці працює Тренінговий центр для працівників закладів охорони здоров’я міста Києва з питань надання психологічної допомоги та психосоціальної підтримки під час кризової ситуації та травматичних подій.
З початку 2024 року навчання у ньому пройшли близько 300 працівників комунальних закладів охорони здоров’я.
Додатково в рамках співпраці з Ізраїльською коаліцією травми (Israel Trauma Coalition) цього року київські лікарі та середній медичний персонал навчалися навичкам з психологічної самодопомоги та наданню першої психологічної допомоги пацієнтам в режимі онлайн та офлайн. Такі тренінги пройшли близько 2000 медиків.
Фахівці відмічають, що найчастіше до них звертаються через тривогу, нервування та порушення сну. Це стани, які можна корегувати й без звернення до спеціалізованих закладів, зокрема – на рівні сімейного лікаря.
- Поєднуючи можливості Всеукраїнської програми «Ти як?» та міські ініціативи, сьогодні нам вдається максимально наближувати послугу з підтримки ментального здоров’я до киян та ВПО, що мешкають у столиці. Останнім часом все очевиднішим для людей стає те, що піклування про психічне здоров’я не менш важливе, ніж збереження здоров’я фізичного. З кожним місяцем все більше київських медиків можуть надавати своїм пацієнтам допомогу й в питаннях ментального здоров’я. Щоб кожен, хто потребує психологічної підтримки був впевнений, що гарантовано її отримає – зручно, комфортно та швидко #ВалентинаГінзбург
Докладніше читайте у Facebook
https://www.facebook.com/doz.kyiv.ua